Powrót do poprzedniej strony

Onyks

Naturalny onyks kamień

Barwa: biaława lub zabarwiona na czarno.
Przejrzystość: nieprzezroczysty.

Ten czarny lub czarno-biały minerał starożytni stosowali do leczenia i ochrony. Wyrabiali z niego amulety, które miały bronić właściciela przed zamachem na życie lub nagłą śmiercią.

Jest kamieniem przywódców i władców. Emanuje energią ułatwiającą utrzymanie władzy i potęgi oraz dającą niezwykłą jasność umysłu, co pozwala odczytać myśli innych - zwłaszcza wrogów.

Dlatego mężowie nie ofiarowywali naszyjnika z onyksów żonie, gdyż wówczas to ona grałaby pierwsze skrzypce w domu. Ponadto kamień ten wzmacnia pamięć, odpędza ponure myśli, a trzymany pod poduszką zapobiega bezsenności. Noszony bezpośrednio na ciele (jako naszyjnik, wisior, pierścionek czy bransoletka z onyksu itp.) ułatwia właścicielowi panowanie nad emocjami (wskazany jest więc dla osób wybuchowych). Pozwala też zapominać o doznanych przykrościach, uczy sztuki wybaczania. Przywraca spokój w zwaśnionych związkach, ale wówczas oboje partnerzy powinni nosić go przy sobie. Zapewnia także duchową inspirację, wzmaga obiektywny osąd i „namawia" do racjonalnego myślenia.

Onyks oprawiony w srebro korzystnie działa na osłabione serce i uśmierza ból. Zwłaszcza tzw. pasiaste (czarno-białe) odmiany pozwalają pozbyć się bolesnych dolegliwości, m.in. kolki brzusznej. Wspomagają także leczenie stanów zapalnych i opuchlizny.

Minerał ten doskonale wpływa na regenerację nerek, nerwów i tkanki skórnej, pracę naczyń włoskowatych, powodując lepsze ukrwienie. Zwiększa także przyswajalność witamin B i E, a tym sa-mym korzystnie działa na paznokcie, włosy oraz oczy.

Twórca medycyny antropozoficznej Rudolf Steiner - pisał, że onyks poprawia słuch i uwrażliwia inne zmysły, przez co rozwija osobowość, ułatwia wspinaczkę po trudnej ścieżce duchowej.

Równie skutecznie działają eliksir z onyksu oraz woda, w której ten kamień moczył się przez 6 godzin. Można nią zwilżać twarz, płukać oczy, przemywać chore miejsca lub robić okłady na opuchnięte części ciała.

Tam gdzie często dochodzi do awantur - w mieszkaniu, miejscu pracy - należy powiesić naszyjnik z onyksów lub położyć bryłkę tego minerału. Wówczas w otoczeniu tym zapanuje przyjazna atmosfera.

Onyks to kamień-nauczyciel - pozwala zrozumieć, że wiele trzeba przejść, doświadczyć, by poznać radość zwycięstwa.


Zobacz nasze bransoletki z naturalnym onyksem