Powrót do poprzedniej strony

Hematyt

Naturalny kamień hematyt

Barwa: Zbite agregaty i cienkie blaszki czerwone, pozostałe O barwie metalicznej, szaroczarnej, często z barwnymi naciekami, połysk metaliczny do matowego
Przejrzystość: nieprzezroczysty

Hmematyt, zwany także krwawnikiem (pył powstający przy jego szlifowaniu zabarwia wodę na czerwono), żeleziakiem czerwonym i błyszczem żelaza, ma zdolność oczyszczania krwi. I wzmacniania ciała. Przeciwdziała krwawieniom, zwłaszcza przeciągającym się menstruacjom, leczy wrzody, skrzepy, opuchliznę.

Dobrze umyty, najlepiej sparzony kamień należy położyć na chore miejsce. W przypadku przewlekłych krwawień miesięcznych można przytwierdzić go plastrem nad spojeniem łonowym.

Kamień ten przyniesie ulgę wszystkim cierpiącym na bóle karku, pleców czy skurcze łydek, a także bóle głowy spowodo¬wane kłopotami z kręgosłupem szyjnym. Wówczas należy go przykładać na kark i na pierwszy czakram. Noszony w okolicy śledziony pomaga przyswajać leki na anemię czy inne choroby krwi.

Dzięki niemu panowie mogą pozbyć się kłopotów z nie kontrolowanym wytryskiem nasienia. Zakładany na noc pod kość ogonową (potem starannie umyty i osuszony, powinien odpoczywać przez cały dzień) znakomicie regeneruje organizm, poprawia samopoczucie po ciężkim wysiłku, a starszym osobom dodaje witalności i chęci do życia.

Ludzie po ciężkich chorobach czy przeżyciach powinni nosić hematyt na czakrze podstawowej. Przytwierdza się go delikatnie plastrem, a potem zakłada malutką podpaskę. To samo doczyczy się chorych na SM (stwardnienie rozsiane).

Nie znamy jeszcze wszystkich tajemnic i możliwości hematytu. Ale i te rozszyfrowane przez wieki przekonują, że nie bez racji uważano go za kamień o ogromniej mocy magicznej Dlatego hematyt należy mieć przy sobie podczas Wszelkich rytuałów magicznych. Pomaga także – jako talizman - wygrać proces sądowy, jeśli racja jest po Twojej stronie.


Zobacz nasze bransoletki z naturalnym hematytem