Powrót do poprzedniej strony

Srebro

Srebro było używane w zachodniej medycynie do leczenia oparzeń i przemywania oczu, jako substytut kości i stawów oraz przy zapaleniu oczu, nosa, gardła, cewki moczowej i pochwy.

Stosowano je także do produkcji plomb w dentystyce. Sole srebra stosuje się do likwidowania brodawek, maja one też silne działanie antyseptycznie.

Srebro jest jednym z głównych środków w medycynie antropozoficznej. Związane z organami rozrodczymi, może być stosowane u kobiet mających problemy przy porodzie. Wspomaga mózg i system krążenia oraz jest dobrym środkiem dezynfekującym.

Za dużo srebra w organizmie może powodować krwotoki, obumieranie szpiku kostnego i srebrzyce (zatrucie związkami srebra) skóry wątroby i nerek. Z kolei chronicznie ropienie, infekcje, procesy zakaźnie i przetokowe, gorączki mogą wskazywać na zapotrzebowanie na srebro.

Srebro może być potrzebne w przypadku zachwiania równowagi pomiędzy ciałem astralnym i fizycznym, np. w wyniku szoku, a także zachwianiu równowagi pomiędzy ciałem eterycznym a fizycznym. W medycynie antropozoficznej często używa się srebra na początku psychoterapii, ponieważ jest związanie z nowym początkiem . Wspomnienia są uwalniane z podświadomości, a fantazje są stymulowane. Srebro łagodzi lunatyzm i anoreksję. W homeopatii bywa używane do leczenia bólów głowy, chronicznej chrypki, bólów w stawach, problemów z mózgiem i kręgosłupem oraz utraty kontroli i równowagi.

Srebro metal dobrej bogini Selene, łagodzi, wycisza, reguluje przepływ energii w kanałach energetycznych człowieka – działa uspokajająco i dobroczynnie na nerwusów, choleryków i narwańców.R. Marciniak, Uzdrawiająca moc kamieni, str. 160-161.