Serpentynit jest minerałem z gromady krzemianów. Posiada kilka odmian, np. Basyt, Bowenit, Connemara, Verde anticol, Williamsyt. W zależności od odmiany posiada różne zabarwienie – czarnozielone, zielone, brązowo żółte, brązowo czerwone, żółtozielone, ciemnoniebieskawozielone, jabłkowozielone itp. Jego barwa może być zarówno jednolita jak i mieszana.

Kamienie serpentynitu są mało znane i dlatego mało popularne w męskiej biżuterii, zwłaszcza w Polsce. Jednak zainteresowanie nimi powoli rośnie, gdyż kamień ten odznacza się bardzo atrakcyjnym zabarwieniem.

Mówi się, że serpentynit jest kamieniem o niezwykłych właściwościach odblokowywania kanałów energii życiowej w naszym organizmie. Ma pomagać utrzymać czysty umysł podczas medytacji i otwierać nasz umysł na doznania duchowe.

Aktywne filtry

serpentynit


Mala buddyjska sznur...

Cena 189,00 zł

Ręcznie wykonany sznur modlitewny z mało znanego kamienia – serpentynitu o kolorze ciemnozielonym. Jego nazwa pochodzi od minerałów serpentynowych, które stanowią główny składnik tego kamienia. Podobnie jak w tradycyjnych buddyjskich sznurach modlitewnych, naszyjnik ten został wykonany ze 108 kamieni oddzielonych supełkami. Kamienie nawleczone zostały na...

Bransoletka z onyksem i...

Cena 69,00 zł

Elegancka bransoletka wykonana z polerowanego onyksu i pięknego choć jeszcze mało znanego serpentynitu. Oba kamienie mają średnicę 8 milimetrów i zostały nawleczone na linkę jubilerską wykonaną ze stali szlachetnej powlekanej nylonem i zakończoną kuleczkami ze srebra. Jedna kuleczka oddziela również kamienie onyksu od serpentynitu. Zapięcie stanowi...