Jadeit jest rzadkim minerałem z gromady krzemianów. Jego nazwa wywodzi się od hiszpańskich konkwistadorów, którzy nazywali ten kamień piedra de ijada lub piedra de los riñones, czyli kamień lędźwiowy oraz kamień nerkowy. Albo z greckiego ischias oznaczającego „ból w biodrze”.

Minerał ten jest niezwykle cenny i wykorzystywany od zamierzchłych czasów. Prawdziwi koneserzy znają i cenią sobie wartość oraz niezwykłe walory estetyczne jadeitu. Biżuteria z niego wykonana jest rzadka, niezwykle trwała i piękna, dlatego bardzo pożądana przez mężczyzn.

Konfucjusz uważał, że jadeit symbolizuję jedność ciała i umysłu, a Chińczycy wierzyli, że wzmacnia on ciało i czyni długowiecznym. Mówi się, że przywraca równowagę i wzmaga naturalne procesy samoleczenia całego organizmu.

Z kamieni

Cena 48,00 zł
Brak - zapytaj o mozliwość wykonania na zamówienie

Bransoletka męska z kamieni.Ręczenie wykonany z należytą dbałośą o szczegóły stylowy dodatek dla mężczyzny z kamieni jadeitu i lawy wulkanicznej.Bransoletka z kamieni lawy i jadeitu to doskonały pomysł na  oryginalny prezent.Dobra cena i wysoka jakość gwarantują 100% satysfakcji z zakupu!

Męska bransoletka rasta,...

Cena 45,00 zł
dostępne

Męska bransoletka rasta w stylu jamajka reggae Bransoletka w kolorach rasta – nadzieja, wiara i miłość Wyjątkowa męska bransoletka z jadeitu i onyksu w stylu rasta. Kamienie zostały zawiązane mocnym jubilerskim sznurkiem metodą makrama. Na końcach sznurka znajdują się mniejsze kamienie korale onyksu ułatwiające chwyt podczas regulacji.Propozycja...

Czarno - brązowa

Cena 42,00 zł
Brak - zapytaj o mozliwość wykonania na zamówienie

Bransoletka czarno - brązowa Czerń onyksu oraz brąz jadeitu tworzą bardzo atrakcyjną czarno ? brązową męską bransoletkę. Czarny i brązowy to Twoje ulubione kolory? Wspaniale! Oryginalna bransoletka z czarnych onyksów i brązowych jadeitów z pewnoą spełni Twoje oczekiwania. Czarny i brązowy należą do gamy kolorów neutralnych dzięki temu bransoletka...