Koral to związek wapnia, a dokładniej węglan wapnia. Jego nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy organizmów morskich z podgromady koralowców, czyli Corrallium. Koral w naturalnej postaci jest chropowaty i dopiero po wypolerowaniu nabiera charakterystycznego jedwabnego połysku. Jego kolor może być biały, łososiowy, różowy, czerwony, rzadko czarny i błękitny. Może również posiadać białe lub czarne kropki.

Koral wykorzystywany jest w biżuterii od zarania dziejów. Cenią go sobie zwłaszcza mężczyźni czujący głęboki związek z naturą.

Koral wykorzystywany był i jest również w celach leczniczych np. w Ajurvedzie zaleca się go w celu wzmocnienia sił życiowych organizmu. Uważa się, że koral równoważy emocje, przynosi spokój i wzmaga intuicję oraz wyobraźnię.

Bransoletka dla mężczyzny...

Cena 79,00 zł
Brak - zapytaj o mozliwość wykonania na zamówienie

Oryginalna bransoletka dla mężczyzny wykonana z grafitowego hematytu i czerwonych talarków naturalnego koralu.Kamienie o średnicy 4 milimetrów wraz z czaszką wykonaną ze stali chirurgicznej, nawleczono na wytrzymałą linkę jubilerską zakończoną dużym i wygodnym zapięciem, również wykonanym ze stali chirurgicznej.Nasza bransoletka z hematytem, koralem i...