Jak dobrać dobry/odpowiedni rozmiar bransoletki?


Jednym z najważniejszych, a jednocześnie najczęściej pomijanych czynników wpływających na satysfakcję z zakupu nowej bransoletki jest jej dopasowanie. Dobra bransoletka to taka, która dobrze wygląda i jednocześnie doskonale się nosi. Biżuteria często towarzyszy nam przez większą część dnia i musi być wygodna, w tej kwestii nie może być kompromisów.

Rozmiary męskich bransoletek pochodzących z Chin nie są idealnie równe – różnią się między sobą, pomijając już aspekt ich wątpliwej jakości. Podobnie rozmiar nadgarstka każdego mężczyzny różni się choćby z uwagi na subtelne różnice w anatomii. W ingrit doskonale wiemy, że każda bransoletka musi mieć swój indywidualny rozmiar dopasowany do nadgarstka mężczyzny, który ma ją nosić. Dlatego bransoletki męskie znajdujące się w sklepie ingrit tworzone są na miejscu w polskiej pracowni przez naszą uzdolnioną artystkę. Tworzenie bransoletek od podstaw i doświadczenie umożliwiają nam dobranie idealnego rozmiaru dla twojego nadgarstka, zapewniając doskonały komfort noszenia i prezencje.

Mężczyźni tak samo, jak kobiety przy wyborze swojej pierwszej bransoletki zastanawiają się, jak dobrać rozmiar bransoletki? Jak zmierzyć nadgarstek, aby uzyskać dobry wymiar?

Poniżej opisaliśmy dla was dwa sposoby na zmierzenie

Flowers

Mierzenie obwodu nadgarstka za pomocą centymetra krawieckiego

Najłatwiejszym sposobem na zmierzenie obwodu nadgarstka jest użycie centymetra krawieckiego, który został stworzony właśnie między innymi w celu dokonywania pomiaru obwodu różnych partii naszego ciała.

Sam sposób pomiaru jest bardzo prosty. Centymetr krawiecki owijały wokół najszerszej części naszego nadgarstka tak, aby centymetr nie był luźni ani mocno naciągnięty. I to wszystko.

pomiar bransoletka taśma


Jak dobrać rozmiar bransoletki za pomocą zwykłego sznurka?

Rozmiar męskiej bransoletki można również dobrać za pomocą zwykłego kawałka sznurka. My w tym celu użyliśmy sznurówki, która akurat leżała luzem na dnie szuflady


sznurek zmierz nadgarstekPo owinięciu sznurka wokół nadgarstka odmierzony kawałek sznurka przykładamy do linijki. I gotowe.


na linijkę

Jak zmierzyć rozmiar bransoletki?

Rozmiar męskiej bransoletki można zmierzyć na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu centymetr krawieckiego lub linijkę. Jeśli posiadasz już bransoletkę, możesz zmierzyć jej wewnętrzny obwód zamiast obwodu nadgarstka.

Jeśli posiadasz bransoletkę na gumce lub sznurku, wystarczy zwinąć centymetr krawiecki wzdłuż wewnętrznej krawędzi bransoletki w taki sposób jak na poniższym zdjęciu.

zmierz bransoletkę

Jeśli posiadasz bransoletkę zapinaną na karabińczyk lub inny rodzaj zapięcia, możesz po prostu zmierzyć jej długość za pomocą linijki. Pamiętaj, aby długość bransoletki mierzyć razem z zapięciem.

zmierz bransoletkę
Jak zmierzyć obwód nadgarstka lub długość bransoletki bez linijki i centymetra krawieckiego?

Lata pracy przy męskiej biżuterii sprawiły, że spotkaliśmy się z najróżniejszymi sytuacjami. Nie każdy posiada centymetr krawiecki, czy linijkę. Jednak niemal każdy posiada w domu zeszyt w kratkę, który również może posłużyć nam jako linijka

Każda krateczka to dokładnie 5 mm, czyli 0,5 cm, a więc 2 krateczki to 1 cm, 4 krateczki to 2 cm, a 11 krateczek to 5,5 centymetra i tak dalej. Teraz wystarczy, że rozłożysz sznurek lub bransoletkę na kartce i policzysz krateczki. Jeśli wyszły ci np. 32 krateczki, to znaczy, że twoja bransoletka ma 16 cm długości. Dla ułatwienia wystarczy liczbę krateczek podzielić przez 2, aby otrzymać wynik w centymetrach.

zmierz bransoletkę


To wszystko, jesteś teraz gotowy na każdą sytuację i ewentualność! A gdyby jednak zdarzyło się, że z jakiegoś powodu bransoletka, którą od nas otrzymałeś okazała się zbyt ciasna lub zbyt luźna, koniecznie napisz do nas. W naszym sklepie dajemy aż 14 dni, aby każdy mógł na spokojnie upewnić się, że jego biżuteria jest idealnie dopasowana. Jeśli nie, wymienimy bransoletkę na nową zupełnie za darmo!